Strony związane z hasłem 'religia':

 • Inkwizycja i Tomás de Torquemada »

  Inkwizycja – to słowo wciąż wywołuje kontrowersje. Niektórzy widzą w inkwizytorach okrutnych fanatyków, stojących na straży władzy i wpływów biskupów i papieży. Inni są przekonani, że Inkwizycja utrzymywała względny ład społeczny i religijny w okresie średniowiecza, czuwając jedynie nad tym, by nie łamano kościelnych praw. Kim więc był Tomás de Torquemada? Czy można go uznać symbol religijnego dogmatyzmu i okrutnego fanatyzmu, czy taka opinia wynika wyłącznie z uprzedzeń środowisk antykatolickich, a sam Torquemada jest ofiarą niesłusznych oskarżeń? Czy spuściznę Inkwizycji przejęły totalitarne policje polityczne XX wieku, czy też żadne podobieństwa tu nie zachodzą? Na tej stronie znajdziesz próbę odpowiedzi na te pytania.

  szczegóły wpisu »
 • Muzyka religijna - Glitter »

  Wchodząc na stronę muzykamodlitwy.pl masz okazję poznać twórczość Glitter. To artysta, który tworzy i wykonuje muzykę religijną. Stworzone przez niego pieśni religijne: "Ciągle Wierzę W Nas" i "Czekam Na Powrót Twój", znajdują się na płycie "Blask Nieba".
  Poświęcona muzyce religijnej strona udostępnia do słuchania piosenki oazowe i kościelne. W sumie zamieszczono 17 utworów, które można odsłuchać bezpośrednio na stronie internetowej. Wśród utworów jest ta bardziej znana muzyka religijna w popowych i delikatnych aranżacjach. Osoby odwiedzające stronę z piosenkami religijnymi, mogą ją również pobrać w pliku mp3 za darmo.

  szczegóły wpisu »